Wing Tsun – wyjątkowa metoda stworzona do walki z silniejszym i większym przeciwnikiem. Styl zawiera proste ale skuteczne techniki, i jako sztuka walki jest łatwy do opanowania – działa niezależnie od wzrostu lub siły fizycznej. Program zajęć: trening form - naucza koncentracji oraz precyzyjnej mechaniki ciała. Trening wzmacniający - zwiększa możliwości fizyczne i siłę funkcjonalnątrening refleksu - zwiększa wyczucie dystansu w walce, koordynację oraz prędkość. Chi-sao – specjalne ćwiczenia refleksu oraz wyczuwania ruchu przeciwnika rękoma i nogami, “zaprogramowanie” instynktownych zachowań działających po nawiązaniu kontaktu z przeciwnikiem. Trening pracy nóg oraz kopnięć - zwiększający umiejętności poruszania się w walce oraz dynamikę kopnięć. Samoobrona w każdym dystansie – (kopnięcia, ciosy, uderzenia łokciem, zwarcie, parter). Lat sao - trening wolnej walki.

Wing Tsun(c) jest nazwą zastrzeżoną dla szkół Leung Ting International Wing Tsun(c) Association z instruktorami w 68 krajach świata. System ćwiczony jest na świecie przez ok.  

250 tyś. osób – wśród nich służby specjalne, policja, mistrzowie sztuk walki oraz zwykli ludzie poszukujący skutecznej metody walki.Wing Tsun przez 300 lat nauczany był tylko jako styl rodzinny w południowych Chinach. 

Dopiero mistrz Yip Man (słynny nauczyciel Bruca Lee) otworzył pierwszą ogólnodostępną klasę w 1950 roku w Hongkongu. Jednym z jego ostatnich prywatnych uczniów jest Si-Jo Leung Ting założyciel International Wing Tsun Association – stowarzyszenia działającego obecnie w 65 krajach. Metoda, którą poznał Sijo znacznie różni się od wcześniejszych przekazów i jest wynikiem kilkudziesięciu lat treningów oraz doświadczeń zebranych podczas walk stoczonych przez mistrza Yip Mana w Hongkongu oraz Fatshan. Nauczycielem polskich instruktorów Wing Tsun jest Sikung Norbert Máday (10. stopień mistrzowski), który co miesiąc organizuje w Polsce seminaria dla instruktorów i uczniów. Jest on prywatnym uczniem Si-Jo od 1989 roku oraz założycielem kwatery głównej Eastern European Wing Tsun Organisation w Kecskemet na południu Węgier. Wing Tsun różni się znacznie od “tradycyjnego” chińskiego kung fu, nie zawiera ruchów imitujących zwierzęta, nie stosuje skomplikowanych baletowych układów. Ten styl największy nacisk kładzie na praktyczne i skuteczne zastosowanie prostych technik opracowanych na podstawie praw fizyki i mechaniki w oparciu o znajomość ludzkiej anatomii.