Wing Tsun Kung Fu

Wing Tsun – wyjątkowa metoda stworzona do walki z silniejszym i większym przeciwnikiem.Styl zawiera proste ale skuteczne techniki, i jako sztuka walki jest łatwy do opanowania – działa niezależnie od wzrostu lub siły fizycznej. Program zajęć: trening form - naucza koncentracji oraz precyzyjnej mechaniki ciałatrening wzmacniający - zwiększa możliwości fizyczne i siłę funkcjonalnątrening refleksu - zwiększa wyczucie dystansu w walce, koordynację oraz prędkośćchi-sao – specjalne ćwiczenia refleksu oraz wyczuwania ruchu przeciwnika rękoma i nogami, “zaprogramowanie” instynktownych zachowań działających po nawiązaniu kontaktu z przeciwnikiemćwiczenia pracy nóg oraz kopnięć - zwiększają umiejętności poruszania się w walce oraz wykształcają dynamikę kopnięćsamoobrona w każdym dystansie – (kopnięcia, ciosy, uderzenia łokciem, zwarcie, parter) lat sao - trening wolnej walki Wing Tsun(c) jest nazwą zastrzeżoną dla szkół Leung Ting International Wing Tsun(c) Association z instruktorami w 68 krajach świata. System ćwiczony jest na świecie przez ok.  

250 tyś. osób – wśród nich służby specjalne, policja, mistrzowie sztuk walki oraz zwykli ludzie poszukujący skutecznej metody walki.Wing Tsun przez 300 lat nauczany był tylko jako styl rodzinny w południowych Chinach. 

Dopiero mistrz Yip Man (słynny nauczyciel Bruca Lee) otworzył pierwszą ogólnodostępną klasę w 1950 roku w Hongkongu. Jednym z jego ostatnich prywatnych uczniów jest Si-Jo Ting założyciel International Wing Tsun Association – stowarzyszenia działającego obecnie w 65 krajach. Metoda, którą poznał Sijo znacznie różni się od wcześniejszych przekazów i jest wynikiem kilkudziesięciu lat treningów oraz doświadczeń zebranych podczas walk stoczonych przez mistrza Yip Mana w Hongkongu oraz Fatshan. Nauczycielem polskich instruktorów Wing Tsun jest Si-Fu Norbert Máday (8. stopień mistrzowski), który co miesiąc organizuje w Polsce seminaria dla instruktorów i uczniów. Jest on prywatnym uczniem Si-Jo od 1989 roku oraz założycielem kwatery głównej East European Wing Tsun Organisation w Kecskemet na południu Węgier.Wing Tsun różni się znacznie od “tradycyjnego” chińskiego kung fu, nie zawiera ruchów imitujących zwierzęta, nie stosuje skomplikowanych baletowych układów. Ten styl największy nacisk kładzie na praktyczne i skuteczne zastosowanie prostych technik opracowanych na podstawie praw fizyki i mechaniki w oparciu o znajomość ludzkiej anatomii.