Szkolenia Wojska i Policji


Wing Tsun dla Wojska

WING TSUN posiada skondensowany program nauczania dla wojska, jednostek specjalnych oraz policji.

Instruktorzy E.E.W.T.O regularnie prowadzą szkolenia dla straży miejskiej i służb ochrony pogranicza.

Po podpisaniu umowy WING TSUN został wprowadzony oficjalnie do programu nauczania Węgierskich Sił Zbrojnych

Program dla wojska i policji został opracowany przez Sijo oraz Sikunga Norberta Madaya w oparciu o zaawansowane techniki Biu Tze, drewnianego manekina oraz noży motylkowych.

WING TSUN nauczany jest także w szkołach policyjnych i jednostkach wojskowych na Węgrzech jako jeden z przedmiotów.

Proste i praktyczne ruchy z formy biu tze oraz techniki drewnianego manekina stanowią niebezpieczną broń w walce z uzbrojonym napastnikiem. Instruktorzy國際詠春總會 IWTA prowadzili także cykliczne szkolenia dla FBI, RAID, NOCS, GGSG9.

Głównym instruktorem odpowiedzialnym za szkolenia służb mundurowych jest Sifu Szell Gabor 8. stopień mistrzowski , tu podczas prezentacji przed Attache Wojskowym Republiki Węgierskiej oraz przedstawicielami grup roboczych odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo wewnętrzne oraz jednostki specjalne ( Warszawa 17.06.2009)

Szkolenie jednostek Policji oraz Antyterorystów KWP Radom 12.05.2011

Kilkudziesięciu policjantów wzięło udział w szkoleniu z technik interwencji wykorzystywanych w codziennej służbie przez siły specjalne Węgier, Francji i Chin. Techniki obezwładniania agresywnych napastników oparte były na kung fu Wing Tsun, którego propagatorem był m.in. Bruce Lee.

W seminarium, którego organizatorem był Wydział Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu, wzięli udział policjanci z sekcji antyterrorystycznej mazowieckiej komendy, instruktorzy taktyk i technik interwencji oraz funkcjonariusze z KWP w Kielcach i KWP w Lublinie.

Szkolenie miało na celu nauczanie i propagowanie nowych technik samoobrony przed agresywnym napastnikiem wykorzystywanych w szkoleniu służb specjalnych wojska i policji w Chinach, Niemczech, Francji oraz na Węgrzech i Litwie.

Seminarium prowadził sifu Szell Gabor, posiadacz 6 stopnia mistrzowskiego IWTA, który m.in. szkoli węgierskie jednostki specjalne, a wspomagali go instruktorzy sifu Marek Mikulski – prezes Polskiego Stowarzyszenia Wing Tsun oraz sifu Marcin Grzywacz.

Uczestnicy szkolenia mogli podnieść swoje umiejętności, które wykorzystują w czasie zatrzymywania najgroźniejszych przestępców.